PRIMĂRIA COMUNEI PEŞTIŞU MIC
Str. Principală, nr.64, Peştişu Mic, Judeţul Hunedoara. Tel. 0254.735735, E-mail: pestisumic@yahoo.com

Primăria Peştişu Mic

saul

Distinşi vizitatori ai acestui site, stimaţi locuitori şi prieteni ai comunei Peştişu Mic, în calitate de primar al acestei comune,

Vă salut cu drag

şi vă mulţumesc pentru interesul pe care-l arătaţi comunei noastre, vizionând acest site.

Ca reprezentat al Administraţiei Publice Locale sunt onorat să vă informez că îmi voi folosi întreaga energie, în folosul bunăstării cetăţenilor comunei noastre, prin educaţie, sănătate, legislaţie şi acces la informaţii.

Ţinând cont de posibilităţile reale de a explora zona din punct de vedere turistic şi nu numai, îmi exprim speranţa că veţi fi interesaţi să ne vizitaţi şi să ne descoperiţi nu numai virtual ci şi real.

Dobruţchi Saul Daniel

Suntem mândri că România face parte din Uniunea Europeană şi de aceea, afirm cu toată răspunderea, că dezvoltarea comunei Peştişu Mic trebuie să se bazeze şi pe ajutorul Comunităţii Europene, prin fondurile puse la dispoziţie de aceasta.

Pentru informaţii detaliate despre programele cofinanţate de Uniunea Europeană, vă rugăm să vizitaţi site-ul:

Fonduri europene

Atenţie! Anunţ important!

În judeţul Hunedoara, nivelul de răspândire a noului coronavirus este unul ridicat: peste 1,5 la 1000 de locuitori. RESPECTAŢI măsurile sanitare pentru a nu pune în pericol viaţa dumneavoastră sau a celor din jur. PURTAŢI corect masca, acoperind nasul şi gura. Păstraţi distanţa, evitaţi aglomeraţiile. Dezinfectaţi-vă dupa fiecare atingere a unui obiect posibil contaminat. Încurajaţi-i pe cei din apropierea dumneavoastră să respecte cu stricteţe regulile de igienă!

Respectaţi măsurile de protecţie împotriva CORONAVIRUS-ului

Apel selectie masura 3 3A Sprijin pentru integrarea si promovarea schemelor de calitate pentru produsele locale.pdf

Proiect dotari IT primarie

DOTARI IT PRIMARIA COMUNEI PESTISU MIC